Зеленського запросили до Антарктиди

Президент Володимир Зеленський вручив державні нагороди українським полярникам з нагоди 25-річчя антарктичної станції Академік Вернадський, а також поспілкувався з полярниками, від яких отримав запрошення відвідати Антарктиду. Про це повідомляє прес-служба Глави держави, передає NNS.

Так, орденом князя Ярослава Мудрого III ступеня нагороджений директор Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України Сергій Комісаренко, який був першим послом України у Великій Британії і сприяв безкоштовній передачі нашій державі Британської антарктичної станції Фарадей.

Також посмертно був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня директор Центру антарктичних досліджень у 1993-1999 роках Петро Гожик.

Крім того, вперше в історії президент України в режимі реального часу поспілкувався з полярниками, які працюють на станції Академік Вернадський.

Це спілкування відбувалося через відеозв’язок. У заході також взяли участь керівник офісу президента Андрій Єрмак, його заступник Ігор Жовква, міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Президент поцікавився, що держава може зробити, щоб поліпшити умови на станції, допомогти полярникам розвивати науку, робити якісні дослідження. Поляриники попросили у Зеленського надати їм криголам, який допоміг би проводити дослідження без обмежень. Президент запевнив, що держава зробить все, щоб антарктична станція мала свій криголам. Він поставив завдання офісу президента і Кабміну разом виробити рішення, яке дозволило б вирішити це питання.

Начальник 25-ї антарктичної експедиції Юрій Відруба від імені всіх полярників запросив Зеленського стати першим президентом України, який відвідає вітчизняну антарктичну станцію.

To Top