Заборона відвідувати школу без щеплень: омбудсман прокоментувала ситуацію

23 березня 2021 року Верховний суд України підтримав заборону відвідувати школу невакцинованим дітям. Уповноважена з прав людини у Верховній Раді Людмила Денисова прокоментувала ситуацію, передає NNS, посилаючись на Офіс омбудсмана в Україні.

Денисова повідомила, що, незважаючи на те, що в історії з щепленнями начебто поставлено крапку, до неї продовжують звертатися обурені батьки з питаннями. Тому вона вважає за необхідне прокоментувати ситуацію.

Заборона на відвідування навчальних закладів дітьми, у яких немає необхідних щеплень, не порушує їх право на здобуття освіти, так як зараз є різні способи це зробити, – заявила Денисова

Вона підкреслила, що сучасне законодавство передбачає різні форми одержання освіти, не всі з яких припускають відвідування школи.

Обов’язкова вакцинація створює колективний імунітет і захищає не тільки щеплених дітей, але і тих, хто за медичними показаннями не був вакцинований, зазначила Денисова.

Обґрунтовуючи свою позицію, омбудсман послалася на рішення Верховного суду, який висловив аналогічну позицію з питання щеплень школярів, а також на рішення Європейського суду з прав людини, в якому загальнонаціональна вакцинація дітей була визнана обов’язковою.

 

 

To Top