За що банки блокують картки українців

Українські банки все частіше блокують картки і перекази клієнтів. Це відбувається через посилення правил фінансового моніторингу. Зробити це можуть у разі порушення принаймні одного з обмежень, передає NNS, посилаючись на Обозрєватєль.

Зокрема, проблеми виникнуть у випадку перевищення ліміту на перекази. До прикладу, в “ПриватБанку” дозволяється отримати або відправити гроші понад 100 разів. Для того, щоб не думати про ліміт, радять використовувати рахунок ФОП. Втім, якщо клієнт хоче як фізособа отримувати оплату, рано чи пізно мова зайде про блокування платіжної картки.

Ще однією причиною для блокування може бути наявність боргів. Виконавча служба в такому випадку пише листа у банк з проханням заблокувати рахунок. Для розблокування клієнт має погасити борг.

У випадку проведення сумнівних операцій також можна отримати блокування рахунку або картки. До таких можна віднести дроблення переказів, переказ або отримання коштів від представників влади та публічних людей, проведення нетипових або великих операцій тощо. У подібних випадках може тимчасово призупинити доступ до грошей і затребувати документи чи пояснення.

Також заблокувати картку можуть після закінчення її терміну дії – банк має право не продовжувати його без пояснення причин. Також можуть відмовити у видачі нової картки.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Перекази і покупки онлайн: коли банки перевірятимуть українців

Після поповнення балансу ПриватБанк блокує картки українців – у чому причина

ПриватБанк почав масово блокувати картки клієнтів за комунальні та інші борги

To Top