Верховний суд скасував вирок генералу Назарову у справі по збитому ІЛ-76

Верховний суд скасував вирок генералу Збройних сил України Віктору Назарову, передає NNS, посилаючись на «Судовий репортер».

Суд врахував дані з вироку щодо представників терористичної організації «ЛНР» Ігоря Плотницького, Олександра Гуреєва та Андрія Патрушева, яких у березні цього року засудили до довічного позбавлення волі.

Йдеться про збиття терористами літака ІЛ-76 у червні 2014 року поблизу аеропорту Луганська. Тоді загинуло 40 військовослужбовців і 9 членів екіпажу.

У 2016-му українського генерала засудили до 7 років за невжиття необхідних заходів, що призвело до збиття терористами літака. Вважалося, що він проявив злочинну недбалість, посилаючи літак на територію, де були терористи, готові обстрілювати літаки, які будуть приземлятися в аеропорту Луганська.

16 грудня 2020-го Дніпровський апеляційний суд залишив без змін вирок про 7 років тюремного покарання за службову недбалість Назарова в бойовій обстановці.

Верховний суд вирішив, що в умовах війни генерал Назаров не мав можливості належно виконати свої обов’язки. Суд визнав, що йшлося про виправданий ризик, коли військове керівництво намагалося перекинути додаткові ресурси в аеропорт Луганська, щоб посилити дислоковану там групу «Славутич» і відстояти аеропорт і територію. Генерал діяв в умовах ризику втрати територію, виконував конституційний обов’язок по обороні країни. Суд брав до уваги, що замисел застосування сил та засобів ЗСУ затверджував керівник АТО Муженко. І до реалізації замислу був причетний не один Назаров.

Тепер справу проти Назарова закрито.

Після оголошення позиції Верховного суду Назаров у спілкуванні з пресою сказав, що після виправдання просить вибачення у батьків загиблих у дуже шкодує про те, що сталося.

Медведчук не зможе брати участі у засіданнях Верховної Ради – Разумков

To Top