“Велике садівництво”: в Україні висаджуватимуть по 10 дерев на секунду – план Зеленського

Президент Володимир Зеленський підписав указ про старт екологічного проєкту “Зелена країна”. Про це він заявив на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Екологія”, передає NNS, посилаючись на Прямий.

“Ми поставили амбітну, але досяжну мету: за 10 років збільшити площу лісів на 1 мільйон гектарів. Для цього у найближчі три роки висадимо 1 мільярд дерев”, – сказав президент.

Указ про запуск проєкту Зеленський підписав одразу під час виступу.

Як підрахували журналісти, мільярд дерев за три роки це:

  • 333 333 333 дерева в рік;
  • 27 777 777 в місяць;
  • 926 000 на день;
  • 38 580 в годину;
  • 643 у хвилину;
  • понад 10 дерев у секунду.

За словами Зеленського, реформування лісової галузі України відбувається вперше за 50 років.

“Ми почали це перетворення. Всі ці перетворення, які змінять систему управління лісами, запровадять кращі європейські практики та зроблять цю галузь максимально відкритою. Ми запроваджуємо нові правила продажу деревини, які ліквідують “сірий ринок”, – сказав президент.

Під час пресконференції після свого виступу Зеленський заявив, що Україні вже вдалося ліквідувати системну незаконну вирубку лісів.

“Як система це повністю зупинено – і з точки зору перевезення через митницю, і з точки зору вирубки лісу в Карпатах. Поодиноких випадків багато. Чи є це окремі великі компанії? На жаль, цим і правоохоронці займалися, і правоохоронці кришували. Зараз я вважаю, такого системного вже немає”, – сказав президент, відповідаючи на запитання журналістів.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Зеленський анонсував великий парад до 30-річчя незалежності

Зеленський нагодував шашликом вибраних журналістів на честь свята

To Top