В Україні запровадять зелений і жовтий COVID-сертифікати: кому який видаватимуть

Україні запровадять «зелений» і «жовтий» COVID-сертифікати. МОЗ також працює над тим, щоб під час посилення карантину полегшити норми роботи бізнесу та відвідування закладів вакцинованим, передає NNS, посилаючись на Детектор.медіа.

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив, що в Україні запровадять «зелений» і «жовтий» сертифікати вакцинації від коронавірусної інфекції.

Обидва сертифікати будуть використовуватися всередині країни.

“Зелений” – це внутрішній сертифікат, який видається після двох доз. “Жовтий” сертифікат видається після першої дози. Тобто, людина може користуватися тим ж послугами, але його термін – час між двома дозами вакцини, – пояснив він.

Це рішення пов’язаним з тим, що в «Дії» зараз можна згенерувати внутрішній COVID-сертифікат лише після отримання двох доз вакцини.

Кузін також розповів, що COVID-сертифікати даватимуть привілеї під час посилення карантину. Зокрема, зараз МОЗ напрацьовує проєкт постанови Кабінету Міністрів, який передбачатиме полегшені норми роботи бізнесу та відвідування закладів вакцинованим, які мають внутрішній сертифікат. Його мають ухвалити на цьому чи на початку наступного тижня.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

ЄС офіційно визнав українські COVID-сертифікати в застосунку Дія

На кордоні України вже працює електронна перевірка COVID-сертифікатів (ФОТО)

Школярам видаватимуть е-свідоцтва про початкову освіту

To Top