В Україні вперше зробили трансплантацію кісткового мозку від нерідного донора дорослому (фото)

Щорічно в Україні помирають люди, які мають онкологічні захворювання і потребують трансплантації кісткового мозку від нерідного донору. Досі в нашій країні не робили таких операцій, а ТКМ у закордонних клініках коштують захмарних грошей. Величезні суми у більшості випадків не вдається зібрати, і людина виявляється приреченою на загибель.

І от відбулася перша в історії України трансплантація кісткового мозку від неродинного донора дорослому пацієнту! ЇЇ зробили у Черкаському онкологічному диспансері, повідомляє NNS, посилаючись на Український реєстр донорів кісткового мозку.

Із трепетом у серці, ділимось з вами цією довгоочікуваною новиною. На запит клініки, реєстр UBMDR провів пошук донора 18-літній Еліні, знайшов рятівника, та забезпечив отримання донорських клітин  23-річного хлопця-з Німеччини. Дякуємо, дорогий доноре, який ось так просто подарував шанс на життя зовсім невідомій йому людині, – йдеться у повідомленні.

Прорив у вітчизняній медицини зробили лікарі онкоцентру Віктор Парамонов, Олена Лукянець та їх команда ЧООД.

Зазначається, що дана подія не була б можлива без участі заслуженого лікаря України, завідуючого ТКМ НДСЛ Охматдит- Олександра Лисиці, який багато допоміг та допомагає своїм колегам у супроводі цієї трансплантаціі.

Також в онкоцентрі дякують народному депутату України Оксані Дмитрієвій та департаменту високотехнологічних наук, очолюваний Василь Стрілка, які незважаючи на процвітання медичного туризму в Україні,  почули лікарів та пацієнтів і зробили все можливе та неможливе для запуску трансплантаціі кісткового мозку в Україні.

Дана операція повністю оплачена державою в рамках пілотного проекту по трансплантації. Отже, пацієнту не потрібно було збирати сотні тисяч доларів та тікати за кордон.

Попереду у 18-річної Еліни період приживлення клітин та реабілітації. Лікарі вірять і все зроблять для того, аби відновлення пройшло успішно. І молода дівчина житиме.

Стати потенційним донором кісткового мозку можна, зареєструвавшись на ubmdr.org

Підтримати фінансово наповнення реєстру https://ubmdr.org/Home/DonateFunds

  • БФ «Український реєстр донорів кісткового мозку» ЄДРПОУ 41961160, МФО 338783 ПАТ КБ Приватбанк, р/р UA563387830000026000055123973.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

У МОЗ розповіли, скільки коштує трансплантація органів в Україні

Вперше в Україні статус “інвалід війни” надали дитині, яка отримала поранення на Донбасі (ВІДЕО)

Вперше за 15-річну історію українка стала переможницею у міжнародному конкурсі краси

To Top