Україна

В Україні розпочинається призов резервістів: роз’яснення командування

vijskovi zbory

В Україні відсьогодні, 23 лютого, розпочинається призов резервістів. Що це означає, кого саме мобілізують і які умови служби? NNS публікує роз’яснення, оприлюднене службою зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗС України.

Нагадаємо, президент України видав Наказ про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

thumb2666f74388dff508353813a98e7a4be75 3e14f25f8755654683b8afc96fd683c6

Хто підлягає призову

Призову підлягають резервісти від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери, так і рядовий та сержантський склад.

Коли розпочинається призов

Призов розпочнеться від сьогодні. Максимальний термін служби 1 рік.

Де проходитимуть службу резервісти

Резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві першої черги (ОР-1).

Для прикладу: під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А1302, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово облікову спеціальність.

ВАЖЛИВО! За призваними резервістами, згідно Закону України, зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітна плата.

Які дії резервістів?

Відповідно до Наказу, резервісти оперативного резерву першої черги мають самостійно з’явитись у свої військові частини або Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку для явки у свій ТЦК.

Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених Законом, не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджуючі документи. За неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.

Хто такі резервісти

Резервісти першої черги оперативного резерву — це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період. Які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, а також набули певної військової облікової спеціальності.

Відповідно до закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» дозволяє протягом доби призвати резервістів на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Право оголосити про такий призов має Президент України — Верховний Головнокомандувач ЗСУ.

В Україні скасують військовий призов — Зеленський дав доручення

Чому в Україні скасовують призов до армії і чим його замінять

Не призов і не мобілізація: військовий облік для жінок буде онлайн

 

To Top