В Україні повернуть пільговий тариф на електрику: кому саме?

Міненерго поверне пільговий тариф на електрику для певної категорії населення. Про це на сьогоднішньому засіданні Парламенту в ході години питань до Уряду повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, передає NNS, посилаючись на онлайн-трансляцію засідання ВР 18 червня.

На даний момент, за словами Галущенка, міністерство енергетики України готує проект рішення, яким повертає пільгові 100 кВт-год електроенергії на місяць з 1 липня.

«До 1 липня буде новий механізм. Він буде представлений наступного тижня. Він дійсно передбачає диверсифікацію тарифу в залежності від категорії населення. На сьогодні ми бачимо, що можемо захистити соціально уразливі верстви», — зазначив Галущенко.

За його словами, в проекті постанови виділяється категорія населення, що споживає до 100 кВт-год.

«Захист цієї категорії населення передбачається відповідно через зменшення тарифу», — додав Галущенко.

І уточнив, що до даної категорії відносяться приблизно 40% абонентів в Україні.

При цьому міністр не вказав, яким саме буде тариф, адже, як відомо, планується його підвищення.

Депутати ставили Галущенко питання щодо скасованих пільг для жителів 30-кілометрових зон (розташованих біля АЕС). За словами міністра, їхнє відновлення не планується. У проекті міністерства приділено увагу тільки пільгам для тих, хто споживає електроенергії до 100 кВт-час.

Нагадаємо, Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію в 90 коп/кВт-год для населення на перші 100 кВт і встановив з 1 січня 2021 року фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт-год. Тоді ж були скасовані пільги для жителів 30-кілометрових зон і власників електроопалення.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Україна заборонила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

To Top