В Україні подорожчає “молочка”: коли і на скільки

В Україні протягом найближчих декількох місяців вартість продуктів тваринного походження, особливо молока, кефіру, масла, сирів збільшиться, передає NNS, посилаючись на inshe.tv.

Продукція з молока підніметься в ціні до 3% від початкової вартості. Скільки тепер коштуватиме “молочка” і коли очікується подорожчання – розповіла генеральний директор Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк.

Про це експерт розповіла в ефірі телеканалу “Україна 24”.

За даними фахівця, вартість деяких продуктів в результаті подорожчання підніметься до 1,5-3% від початкової ціни в найближчі кілька місяців.

“Молоко жирністю 2,5% в плівці, це найбільш соціальний продукт, подорожчає орієнтовно до 25 грн 40 коп., тобто плюс 40 коп. за наступні три місяці. Це приблизно 1,5% подорожчання. Якщо говорити про кефір, то він орієнтовно подорожчає на 70 коп., до ціни 31 грн 30 коп. за літр”, – розповідає Лавренюк.

Також вона назвала причину, по якій відбувається зростання вартості “молочки” і який з продуктів сильніше інших зміниться в ціні.

“Вершкове масло подорожчає, очевидно, найбільше, так як це один з найбільш молокомістских продуктів, для виробництва 1 кг масла необхідно 20-25 літрів молока. Подорожчання на сировинному ринку тягне за собою подорожчання цього продукту, тому можемо очікувати, що масло жирністю 72,5-73% подорожчає до 3 грн на кілограмі, тобто на пачці 200 грам – плюс 60 коп.”, – прогнозує директор асоціації.

За її словами, найменше подорожчання продемонструє сир, “так як у попередні квартали він вже найсильніше подорожчав – більш ніж на 3%”.

“Орієнтовно на 90 коп. на кілограмі, до 38-40 грн за пачку традиційної фасування вагою 160 грамів, якщо говорити про “Російський” сир жирністю 45%”, – повідомила вона.

To Top