В Україні легалізували криптовалюту – що це означає?

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні 8 вересня ухвалила законопроєкт №3637 про легалізацію віртуальних активів, передає NNS, посилаючись на онлайн-трансляцію із зали Парламенту та на заяву міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова у Телеграм.

У другому читанні зазначений законопроєкт підтримали 276 нардепів.

Цей закон регулює галузь криптовалют. Передбачається, що власники віртуальних активів зможуть легально обмінювати і декларувати їх, а міжнародні криптокомпанії – реєструвати блокчейн-бізнес в Україні.

Закон визначає поняття і правовий статус віртуального активу. Після підпису президента криптовалюти отримають юридичний статус, а учасники ринку зможуть захищати права на віртуальні активи в суді.

Регулятором ринку буде Мінцифра, в окремих випадках повноваження будуть у Національного банку та Національної комісії з цінних паперів.

Михайло Федоров зазначає, що загальна капіталізація криптоиндустрии перевищив 2 трильйони доларів США.

Вражаючий оборот, як для сектора економіки, існуючого менше 10 років, – пише міністр.

Він вважає, що у України є потенціал зайняти провідні позиції на світовому крипторинку, адже наша країна — одна з лідерів по використанню кріптовалюти у світі, за даними Chainanalysis.

Михайло Федоров пояснив, навіщо потрібен цей закон:

Ми створюємо топову юрисдикцію, де у криптокомпаний будуть прозорі умови взаємовідносин з державою, зручна робота з регулятором і вигідну оподаткування.
В Україні щоденний оборот віртуальних активів становить 1 млрд грн. Але все це знаходиться в тіні. Через це цього міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. З жодної операції з віртуальними активами не платяться податки.
Але завдяки закону це врегулюється. Будуть створені вигідні умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном. Бюджету отримувати податки, а підприємцям відчувати себе захищеними. Лише кілька країн у світі легалізували криптоактиви — Німеччина, Люксембург, Сінгапур. Україна буде однією з них.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

В Украине начнут выдавать зарплаты виртуальными деньгами: кто получит впервые

Осенью в Украине планируют ввести услугу прописки онлайн

Несколько банков в Украине могут закрыться в ближайший год

To Top