Весы
Рыбы
Близнецы
Козерог
Стрелец
Скорпион
Лев
Рак
Телец
Водолей
Овен
Дева
03 февраля 2016 Автор Богдан Стратейчук

Коли обставини сильніші за мораль… Сумна історія нікопольського п’яниці

У нього вигляд втомленої «трудами» мавпи, навіть рухи подібні. Їжакувате з сивиною волосся, порожні риб’ячі очі, губи постійно жують на нервовому обличчі, яке пересмикують судоми. Знайомтесь – Ігор Іванович Назіма, алкоголік в першому поколінні. Не позабутий і покинутий батьками-негідниками – аж ніяк ні. Батько – Іван Трохимович Назіма, ветеран Великої Вітчизняної війни, все повоєнне життя пропрацював в місті.

Мати – домогосподарка. Сестра – успішна жінка, мешканка Росії. Звичайна радянська родина – з телевізором, шафами, повними книг і посуду, з постійним клопотом на кухні. Іван Трохимович, правда, не любить радянський лад і не приховує цього, але позицію старого льотчика або не помічали, або приймали зі строгістю.

Писати чужі біографії без дозволу персонажа – невдячна справа. Але обставини інколи сильніші за мораль. Висвітлення цієї історії – благання про допомогу, коли законні можливості вичерпані і не працюють. Крик у непочутому хорі – адже подібних випадків без ліку, а вирішених – одиниці.

Невідомо, коли Назіма-молодший прийняв остаточне рішення втратити вигляд людський. Наслідки не забарились – «капали» як відсотки за поганий кредит. Стіни «хрущовок» не ховають секретів – тож крики матері і батька, на яких підіймав руку п’яний син, постійно жахали сусідів. По часу мами не стало. Іван Трохимович закривався в гаражі або блукав навколишніми вулицями – тільки холоди змушували повертатись додому. Інколи люди виносили теплі речі погано одягненому старому або пропонували гроші. Зараз свої дні він проводить у будинку для старих у дуже поганому стані.

В квартирі тим часом йшов «винос» речей на продаж. Насмоктавшись дешевої горілки, п’яниця бив скло, погрожував сусідам в компанії інших нетверезих осіб. В теплі сезони, зазвичай, займався витрушуванням смітників, взимку до нього наштовхувались грітись такі ж проблемні особи – благо, замок теж був «зданий на метал». «Проривним» в усіх сенсах стало рішення вирізати газову колонку – щоб не вибухнув під’їзд, довелось викликати міліцію.

Врешті, мешканцям стало ясно що таке сусідство загрожує вже життю їх родин. Але позови до міліції завершувались приходами дільничного і «моральними бесідами». Були надії вплинути на сестру, яка по смерті батьків стала володаркою більшої частини квартири. Однак, остання не виказала бажання ізолювати брата, залишивши справу на «божий розсуд».

От так і живуть мешканці Каштанової 60. Вдень дзвонять додому, ввечері і вночі – прислухаються крізь стіни. Сподіваються тільки, що наступного разу вчасно встигне приїхати пожежна, або швидка…

vnimanie Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

art

Оставить комментарий

besplatka

Загрузка...

Погода в Никополе

Погода
Погода в Никополе

влажность:

давление:

ветер:

Права и условия

Все права защищены!
Все права на статьи, изображения, и другие материалы "ГОВОРЯЩЕГО НИКОПОЛЯ" и охраняются законом Украины «Про авторське право і суміжні права».


При использовании материалов ссылка на сайт обязательна!

Контакты

Адрес редакции:
Украина, Днепропетровская обл., Никополь

Телефон: +38(095) 325-96-00

E-mail: nikopol.net@ukr.net

Сайт: http://nikopolnews.net