Україна вийшла з третьої хвилі коронавірусу – Степанов

Україна вийшла з третьої хвилі коронавірусу. Таку гучну заяву зробив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає NNS, посилаючись на його сторінку у Фейсбуці.

З завтрашнього дня в Україні не залишиться жодного регіону з червоним рівнем епіднебезпеки. Сьогодні відбудеться  засідання комісії ТЕБ та НС і вже завтра виведемо Сумську область, – повідомив Степанов.

Він зазначив, що минулі 2 місяці були надзвичайно складними.

Тільки нам і Богу відомо, як ми зуміли втримати ситуацію під контролем. За кожне життя боролися, як на війні. За що величезна шана й подяка нашим медикам, – сказав міністр.

Він запевнив, що був на зв’язку з лікарями, які з жахом повідомляли нові подробиці перебігу південноафриканського штаму. Про складність лікування та одужання. На превеликий жаль, на цій ковідній війні не обійшлося без втрат. Третя хвиля забрала найбільше життів проти перших двох. Адже величезна кількість хворих спровокувала велику кількість смертей. Вірусу було байдуже кого забирати – чи молодого чоловіка 37-ми років, який вів правильний спосіб життя й займався спортом, чи літніх людей.

Перші тижні вірус розвивався шаленими темпами, галопом підкошуючи цілі міста. Кінець березня й початок квітня були найпіковішими. Усвідомлювали, що нам може не вистачити кисню, щоб забезпечити всю країну. Потужності на Львівському хімічному заводі не витримували та в якийсь момент частина виробничих потужностей зупинилась. Проте за ніч вдалося їх відновити. Ми весь тиждень у цілодобовому режимі розподіляли кисень по медзакладах і не залишили без кисню жодного. Наприклад, одна з міських  лікарень Києва до пандемії потребувала 3 тонни кисню на місяць, а під час третьої хвилі – 5,5 тонн на добу, – поділився подробицями Степанов.

За його словами, на піку епідемії в лікарнях були 44 тисячі пацієнтів, які перебували на кисневій терапії. А ще рік тому потужності всієї країни складали всього 3,5 тисячі ліжок.

Але ми впоралися. Подолали чергову хвилю COVID-19, але поки не вірус. Тому зараз надзвичайно важливо не розслаблятися, а продовжувати дотримуватися протиепідемічних правил на вихідних. Ми всі з дитинства звикли, що травневі свята – це пікніки, великі компанії друзів і родичів і шашлики на природі. Сам так люблю. Але  жодні «шашлики» не вартують життя і здоров’я. Тому побережіть себе, адже вірус тільки й чекає, коли ви знімете маску, – підсумував міністр.

Зазначимо, що в коментарях під його постом люди зовсім не такі оптимістичні. Ось лише декілька з них (стилістика та граматика дописувачів збережені).

Вікторія Золотухіна
Може звісно хтось кудись і вийшов але в Харківській області за вчора тисяча випадків !!!!! І що далі ???? В лікарнях шалені гроші йдуть на лікування, які там гарантії, ванцинацію провалили – бабуся 82 роки інвалід 3-ї групи по хаті на милицях ледве ходить – 2 дні чекали з дідом 85 рокі бригаду для щеплення – так ніхто і не приїхал і не попередили що не приїдуть – від всіх хвилювань і чекань отримали гіпертонічний криз і сказала ніяких щеплень більше не хочемо !!!! Так повинно бути ??? Чому щеплення остатковими дозами не робили черзі з ДІї ??? Навіщо вона взагалі там є ???? Чому єврейській даяспорі в Києві зробили без черг ??? Чим вони кращи ???? А зараз дійсно – всім кому треба зробили – дані знищені і все добре …. Сором !!! Повчиться в Туреччині !!!! Пункти щеплення до 12 години ночи працюють ! Сором нашій державі!

Лариса Сандулович
Ви може й вийшли, а ми зайшли. Діти перезаражали батьків і вчителів(початкова школа)дідусів, бабусь.
Потік в лікарню продовжується. Про швидкі в дуже крайньому випадку, таксі відмовляють, на автобус посилають.
Вже приходилося МАСКА ПРОСИТИ, ЩОБ ВІДВІЗ.
А ДОДОМУ, МАБУТЬ, БУДУ ПРИЗЕМЛЯТИСЯ ПАРАШУТОМ……..

Николай Шишканоф
Коллапса избежали ценной тысяч смертей простых украинцев которых недолечили и выпихивали с больниц.

Karina Beigelzimer
Позорище . Куда мы вышли? У меня вся семья через этот ад проходила в апреле, а папе и сейчас очень плохо . Худшая система здравоохранения , вакцинацию провалили и загубили из-за этого столько людей.

Arinochka Kovalenko
Тестов меньше делать стали, вот и вышли. Как и из прошлых.

To Top