Україна перейде на зимовий час – в останній раз?

Країна повернеться на зимовий час – коли потрібно перевести годинники

Переведення годинників на літній і зимовий час 2021 Україна намагалася скасувати наприкінці цієї зими. Але Рада не змогла скасувати перехід на літній час – і тепер на українців чекає ще одне переведення годинника у жовтні 2021 року. На цей раз Україна повернеться на зимовий час. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Дніпро Регіон

Коли потрібно переводити годинник у 2021 році

В Україні почали переводити годинник у квітні 1981 року. А в роки незалежності Кабінет міністрів розписав всю процедуру у своєму травневому постанові №509 двадцятип’ятирічної давності.

Як і наказує документ, перехід на зимовий час 2021 пройде в останню неділю жовтня. Стрілки годинника на годину назад повернуться в цю ніч (це 31 жовтня 2021) рівно в чотири години ночі.

Навіщо переводять годинники в Україні 2021 на зимовий час

Багато вчених відзначають, що сезонне переведення годинників провокує розвиток імунних і серцево-судинних захворювань, так як змінює біологічні ритми людини. У свою чергу, прихильники переведення стрілок говорять про економію електроенергії: тобто ділова активність людей як би зсувається на більш світлий час доби.

Так чи інакше, практика переведення годинників до цих пір зберігається в сотні країн. У той же час ті ж Штати і Канада переходять на літній час не повністю (ряд регіонів там стабільно живе за зимовим часом).

А ось країни Євросоюзу в більшості своїй бажають зберегти постійним літній час. І щоб “київський час” відповідав європейським стандартам (тобто “часовий дисбаланс” не заважав економічним і дипломатичним питаням) Україна і відправила на доопрацювання законопроект про скасування літнього часу.

Так що поки що Україна переводить годинники на зимовий час – і чекає на рішення депутатів, чи потрібно буде переводити годинники на літній час у 2022 році.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Снігові та морозні зими в Україні вже скоро можуть повністю зникнути

 

To Top