У МОЗ прокоментували «локдаун у вересні»

Ситуація з коронавірусом в Україні останнім часом погіршується. Все більше фіксується випадків штаму Дельта, який вважається дуже агресивним. Почала з’являтися інформація про локдаун вже з вересня. У МОЗ прокоментували таку можливість, передає NNS, посилаючись на Укрінформ.

Наразі влада не планує запроваджувати локдаун, а дотримуватиметься адаптивного карантину. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода сказав головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«По відношенню до чергового локдауну ми використовуємо і будемо продовжувати використовувати адаптивний карантин. Адаптивний карантин – це складний механізм. Але він полягає в тому, що на рівні кожної області ми можемо відслідковувати надчутливі показники, відповідно до них впроваджувати протиепідеміологічні заходи. Ми зараз хочемо відтягнути такий локдаун на максимально віддалений термін», – наголосив Кузін.

Він зауважив, що згідно зі світовим досвідом, наприкінці осені і на початку зими більшість країн посилюють карантинні обмеження. Втім, Кузін відкидає повідомлення деяких ЗМІ про нібито запровадження чергового локдауну з 4 вересня.

«Ні, це не правда. Тому що зараз немає підстав говорити про погіршення ситуації. Є регіони, в яких ми дійсно спостерігаємо погіршення епідеміологічної ситуації, або ті, по відношенню до яких ми маємо більш ретельніше відстежувати контактні або слідкувати за тією або іншою ситуацією. Однак казати про те, що з 4-го або з 5-го вересня буде погіршення епідеміологічної ситуації або буде запроваджений локдаун, такої інформації зараз немає», – заявив головний санітарний лікар.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Зеленський прокоментував статтю Путіна “про єдність росіян та українців”

Карантин в Україні продовжать після 31 серпня – головний санлікар

Медики назвали специфічні симптоми штаму «Дельта»

To Top