У Авакова готові звільняти Донбас – потрібен наказ Зеленського

Коментуючи тему стратегії деокупації Донбасу, радник глави МВС України Валерій Поцелуйко зазначив, що про її існування багато хто знає. На даному етапі все готове для її реалізації, але для цього потрібно розпорядження президента України Володимира Зеленського. Про це NNS повідомляє, посилаючись на видання Хвиля.

Поцелуйко заявив, що правоохоронці готові повернути окуповані території Донбасу, виконавши представлену раніше Стратегію деокупації Донбасу.

За його словами, для початку реалізації Стратегії має бути прийнято відповідне рішення президента і Верховної Ради.

Однак він категорично відкинув ймовірність співпраці МВС з «народною міліцією ЛДНР».

Також Поцелуйко Валерій заявив, що цілком ймовірна реакція Кремля на недавнє рішення РНБО з приводу введення нових санкцій, аж до ініціювання повномасштабної війни. Однак Україна готова до будь-яких дій Росії.

За словами Поцелуйко, Кремль у будь-якому випадку відповість на недавні дії влади, так як по-іншому вони не можуть.

«Це може бути як загострення дій на Донбасі, так і введення нових економічних санкцій проти нашої країни», – пояснив Поцелуйко.

Крім того, він допускає, що з приходом справжньої весни, коли погода покращиться, окупанти ще більше активізуються.

За його словами, якщо супротивник вирішить проводити повний наступ на Україну, в МВС та інших відомствах готові до такого розвитку подій і запевняють, що відповідь буде нищівною для противника.

У теж час Поцелуйко спростував припущення, що Росія може залучити авіацію на Донбасі. Він вважає, що Росія не піде на такий крок, так як постійно твердить, що “їх там немає”. Адже використання авіації одразу б підтвердила той факт, що Росія є пособником бойовиків.

«Але навіть якщо припустити, що справа дійде до такого загострення, Україна зможе дати відсіч за допомогою своєї авіації», – упевнений радник.

Також Поцелуйко зазначив, що в України є і підтримка з боку Заходу, тому окупанти отримають гідну відповідь.

У свою чергу, проросійські керівники самопроголошених республік “ДНР” і “ЛНР” прийняли рішення легітимізувати “випереджальний” обстріл українських позицій.

При цьому, глава української делегації в Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Леонід Кравчук вважає, що загострення ситуації на Донбасі пов’язано з санкціями щодо кума глави Кремля Володимира Путіна Віктора Медведчука.

 

To Top