Тарифи на газ у квітні: чого очікувати українцям

З 1 квітня втратить чинність встановлений державою граничний розмір тарифу на газ – 6,99 грн за кубометр. З цього моменту почне діяти фіксована ціна для населення від газопостачальних компаній. Про це NNS повідомляє, посилаючись на Економічну правду, яка посилається на власні джерела в Кабміні.

Таким чином, оператори будуть встановлювати фіксовану ціну на рік, якою зможуть користуватися споживачі. Співрозмовник  в Кабміні пояснив, що з річного тарифу можна буде у будь-який момент перейти на місячний, а потім назад на річний. В залежності від коливань ринку в різні періоди користувачі можуть вибирати найбільш ощадливий для себе варіант.

Як це буде працювати?

Газопостачальна компанія буде пропонувати тариф на наступний місяць (ціна встановлюється до 25 числа місяця, що передує тому, в якому буде застосовуватися тариф) і на рік вперед.

Умовно, ціна на квітень 2021 року складе 6,99 грн за кубічний метр блакитного палива, а в рік – 7,5 грн. Якщо ви очікуєте, що влітку ціни на газ впадуть (через зменшення попиту на низький період), то протягом квітня-червня можете користуватися місячним тарифом. А в липні-серпні перейти на річне обслуговування.

Завдяки цьому можна заощадити і зафіксувати ціну, яка буде незмінною навіть при зростанні вартості газу в опалювальний період.

Нагадаємо:

  • Заступник голови Офісу президента Юлія Свириденко заявила, що фіксована ціна на газ для населення в 6,99 грн за кубометр буде діяти до кінця березня цього року.
  • В. о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що ціни на газ не зростуть вище встановленого урядом рівня 6,99 гривні за кубометр і після того, як держрегулювання втратить дію в квітні. Пізніше він додав, що мова йде про “річному газовому продукт”.
  • З метою пом’якшення коливань на ринку газу уряд хоче створити “річний газовий продукт” – фіксовану для споживачів ціну на рік.
  • Кабмін введе державне регулювання цін на газ на період карантину або до кінця опалювального сезону, пропонована ціна – на рівні 6,99 грн за куб. За словами прем’єра Дениса Шмигаля, це означає зниження в платіжках людей більш ніж на 30%.

Тарифи, субсидії і ціни: що зміниться з 1 березня

To Top