Тарифи на електроенергію: Кабмін повідомив про наміри

Кабінет Міністрів України сьогодні, у середу 28 липня, прийме рішення щодо тарифів на електроенергію для населення, передає NNS, посилаючись на Інтерфакс Україна.

Зазначається, Кабінет Міністрів України має намір зберегти фіксовану ціну електроенергії для населення розміром 1,68 грн/кВт-год іще на місяць – до 1 вересня 2021 року.

Ухвалення відповідного рішення внесено до порядку денного засідання уряду в середу.

З огляду на необхідність продовження захисту побутових споживачів від різкого підвищення цін на електроенергію пропонується продовжити термін дії нинішньої моделі покладення спеціальних обов’язків на ринку е/е (ПСО) ще на один місяць – до 31 серпня 2021 року, йдеться в пояснювальній записці до проекту постанови про внесення змін до постанов від №483 від 5 червня 2019 року і №439 від 28 квітня 2021 року.

Згідно записці, продовження термінів дії нинішньої моделі ПСО створить передумови для більш ефективного відпрацювання з зацікавленими сторонами його нової моделі з подальшим направленням на розгляд Кабміну.

Зазначено, що Міністерство енергетики провело ряд нарад з приводу нової моделі ПСО з національним енергорегулятором НКРЕКУ і учасниками ринку, і завершує підготовку узгоджених пропозицій по ній, спрямованих на стабілізацію підприємств, які беруть участь у ПСО  шляхом скорочення обсягу субсидування побутових споживачів з одночасним захистом вразливих їх категорій.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Які тарифи чекають нас восени – неминучість подорожчання – відео

Ціна на електроенергію для населення буде ринковою: то рости, то падати – економіст

Електроенергія для населення буде дорожчати – глава НКРЕКУ

 

To Top