Тариф на газ у жовтні зріс на 38% – «Нафтогаз» оприлюднив нові ціни

У жовтні 2021 року тариф на газ підвищився, «Нафтогаз» оприлюднив нову вартість, повідомляє NNS, посилаючись на канал 24.

Місячний тариф від державної компанії НАК “Нафтогаз” зріс на 38%, або на 4,56 гривні проти ціни попереднього місяця.

Відтак місячний жовтневий тариф від “Нафтогаз” у жовтні буде на рівні 16,56 гривні за кубометр газу. Це на 4,56 гривні більше, ніж було у вересні. Нагадаємо, що вересневий місячний тариф був на рівні 12 гривень.

Також “Нафтогаз”, окрім місячного тарифу пропонує ще два – “фіксований” (річний тариф) та “комфортний сезон”. Ціна обох складає 7,96 гривні за кубометр газу й вони будуть діяти до 30 травня 2022 року. Станом на 24 вересня 2021 року, “Нафтогаз” постачає газ уже понад 1,2 мільйона українцям.

Зверніть увагу, що ціни вказані без урахування вартості доставки: за розподіл палива люди сплачують операторам газорозподільних мереж (облгазам) окремо, згідно з чинними тарифами на доставку газу.

Інші місячні тарифи на газ у жовтні

Найнижчий тариф у жовтні складе 7,99 гривні за кубометр газу, що лише на 19 копійок вище за найнижчу річну пропозицію.

Найвищий цього місяця тариф у постачальника “Енергія країни” – 31,06 гривні за кубометр газу, що на 10,1 гривні більше за їх вересневий тариф.

Річні газові тарифи постачальників варіюються від 7,80 гривень за кубометр до 13,50 гривні за кубометр, детальніше про ціну яких можливо дізнатись з іншого нашого матеріалу.

Як працює ринок газу в Україні

В Україні споживачі можуть обирати постачальника, зважаючи на тарифи різних газопостачальних компаній. Однак, якщо населення втрачає постачальника, або його позбавляють ліцензії, то його функції виконує постачальник останньої надії (ПОН). В Україні роль ПОН виконує державна компанія НАК “Нафтогаз”, але не більше, ніж 60 днів.

Подавати показники лічильників споживачі повинні облгазам (газорозподільним компаніям) з 1 по 5 число кожного місяця. Оскільки, саме вони ведуть облік цих показників, а потім передають інформацію для формування рахунків газопостачальним компаніям.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Жителів України переводять на нові газові тарифи

Яка реальна ціна українського газу – розповів перед звільненням директор «Нафтогазу»

Головні зміни з 1 жовтня: нові тарифи на електрику, більші пенсії та осінній призов

To Top