Тариф на газ для населення з травня підвищиться – експерти

Вже 1 травня українцям за замовчуванням встановлять нові, річні, тарифи на газ. На сьогодні поки не відомі точні ціни, які постачальники виставлять за свій товар. Однак всі експерти одностайні в думці: річний тариф на газ буде вищим, ніж той фіксований тариф, який ми платили під час опалювального сезону, повідомляє NNS, посилаючись на u-news.

На час опалювального сезону уряд під впливом “тарифних майданів” штучно знизив ціну на газ для побутових споживачів і зафіксував її на рівні 6,99 гривні за кубометр. В основному такі ж ціни на газ постачальники і залишили на квітень, хоча вже у квітні повинен був повністю вступити в свої права ринок електроенергії. Однак річний тариф на газ буде вищим, ніж той, який у нас є зараз.

Компанії-постачальники поки зберігають в найсуворішому секреті свої річні тарифи на газ. Не виключено, що вони ще остаточно не визначилися з новими цінами. Всі чекають, яку ціну виставить “законодавець моди” – компанія “Нафтогаз”.

При цьому джерела, близькі до уряду, кажуть, що річний тариф на газ однозначно буде вище, ніж 6,99. Не виключено, що фіксовану ціну, яка була в опалювальному сезоні, підвищать на гривню, і тоді річний тариф на газ буде дорівнює 7,99 гривні за кубометр.

Влітку споживачі зможуть без проблем оплачувати газ за таким тарифом, а ось взимку, коли норми споживання сильно зростають, для багатьох така сума може виявитися непідйомною.

Тарифи на газ для населення з травня: як працюватиме механізм

To Top