Стало відомо, на скільки і коли планують підвищити тариф на електроенергію

Заступник міністра енергетики України, віце-прем’єр-міністр України, депутат Верховної Ради Юрій Бойко повідомив, що з 1 липня 2021 року буде прийнято постанову про тарифи на електроенергію для населення, повідомляє NNS, посилаючись на сторінку чиновника у Фейсбуці.

Так, на даний момент при цінах 1,68 гривень за кВт/год реальна вартість електрики становить від 2,6 до 4 гривень за кВт/год (в залежності від регіону). При цьому тариф на електроенергію складається з вартості самого струму, тарифу на передачу мережами «Укренерго», тарифу на розподіл низьковольтних мереж, а також тарифу на постачання і податків. До того ж ціна 1,68 гривень не покриває реальних витрат.

Бойко розповів, що тепер ціна повинна складати, зокрема, у Київській і Дніпропетровській областях – 2,6-2,96 гривень за кВт/год, а, наприклад, в Івано-Франківській та Луганській областях – 3,7-4 гривень за кВт/год.

До зростання цін підштовхують і наступні рішення:

  • тариф на передачу для «Укренерго» був збільшений до 35 копійок за кВт/год (на 21%);
  • середньозважений розподільчий тариф збільшився на 31% (до 1,06 гривень);
  • середньозважений тариф пропозиції становить близько 10 копійок за кВт-ч.

За словами заступника міністра енергетики, в тому випадку, якщо тариф не буде підвищений, сума боргу ОЕЗ «Гарантований покупець» перед «Енергоатомом» за електроенергію на кінець року складе 5-5,4 мільярда гривень. З них 2,4 мільярда гривень становить недоплата у зв’язку з занадто низькою ціною для побутових споживачів (з вісімнадцяти копійок, за які «Енергоатом» продає струм для ГП, останній збирає всього дев’ять копійок за кожен проданий кВт/год).

Крім того, Бойко підкреслив, що через значні обсяги продажу електроенергії в рамках ПСО за пільговою ціною компанія об’єктивно не зможе збалансувати свій фінансовий стан, продавши що залишилися обсяги в конкурентних сегментах ринку.

Він також розповів про переваги. Так, оновлена редакція ПСО дасть можливість:

  • ліквідувати з 1 липня посередника між виробниками та постачальниками електроенергії для населення – ОЕЗ «Гарантований покупець»;
  • усунення взаємного впливу двох моделей ПСО (на розвиток відновлюваних джерел енергії та забезпечення доступності електроенергії для населення);
  • прямі договірні відносини усунуть методологічний дисбаланс, який існував у попередній моделі ПСО і приводив до накопичення заборгованості;
  • збільшення відпусток «Укргідроенерго» на 43% порівняно з попереднім прогнозом балансу.

«Варто відзначити таку особливість нової моделі ПСО – у структурі кінцевої ціни на електроенергію для побутових споживачів кожна копійка, сплачена за вироблену електроенергію, тепер буде спрямована безпосередньо в «Енергоатом» і «Укргідроенерго», – додав Бойко.

To Top