«Слуга народу» пообіцяв айтішникам проблеми

Представник політсили «Слуга народу» пообіцяв проблеми представникам сфери IT у майбутньому, і ось через що, передає NNS, посилаючись на канал 24.

Надреп Данило Гетманцев розповів, що наразі в Україні ніхто не переслідує фахівців зі сфери IT, які працюють як ФОПи. Водночас це все одно є ухиленням від оподаткування.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев наголосив, що це не лише його особиста позиція. Це базується на комплексному тлумаченні норм податкового законодавства.

За словами політика, якщо фахівець працює як ФОП, однак зміст його діяльності відповідає трудовій функції, а підприємство несе за нього відповідальність та платить зарплату, цей спеціалістом є співробітником, а не підприємцем.

Водночас замість трудових відносин, фахівець укладає уявний договір з роботодавцем. Його завдання є представити ситуацію так, нібито бізнесмен надає роботодавцеві певні послуги. Насправді цього немає.

Тобто єдиною метою укладення цього договору є ухилення від оподаткування. Він уявний. Так, податкова зараз не штрафує за це. Так, податкова зараз не притягує до відповідальності, – наголосив Гетманцев.

Політик наголосив, що неможливо будувати довготривалий бізнес на такій основі.

Тому що рано чи пізно у вас почнуться проблеми, – зауважив політик.

Так це працює й в інших країнах світу. Якщо компанія хоче працювати з серйозними іноземними компаніями, їхні представники неодмінно поставлять незручні запитання.

Гетманцев наголосив, що саме тому Михайло Федоров запропонував спеціальним правовий, зокрема, податковий режим для ІТ-галузі. У першому читанні у Комітеті підтримали цей законопроєкт. Водночас є певні нюанси, тому до другого читання його варто суттєво доопрацювати.

Як вивести зарплати з тіні

За словами Гетманцева, проблема виведення зарплат з тіні в Україні наразі є комплексною. Мовиться не лише про податки. Люди, які ухиляються від призову, не оформлюються на роботу, щоб не ставати на облік.

Наразі є суттєвою проблема взаємовідносин працівника і роботодавця, які хочуть застрахувати валютні ризики, а роботодавець згоден платити валютою.

Окрім того, юридично неможливо оформити системи штрафів для працівників.

Водночас перспективи для покращення є.

“Я вважаю, що на нашому шляху детінізації перший етап — це закриття чорних дір. Контрабанда, алкоголь, пальне, торгівля. Другий і завершальний етап детінізації — це якраз білі зарплати. Новий КЗпП, зменшення тиску на фонд оплати праці”, – наголосив Гетманцев.

Зокрема, 3 види податку (ЄСВ, ПДФО та військовий збір) можна об’єднати в один податок. Окрім того, необхідно притягнути до відповідальності тих, хто не оформлює своїх пільговиків.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Нардепа Шевченка, який їздив до Лукашенка, виключили з фракції “Слуга народу”

To Top