«Схованка Вовка». У квартирі скандального судді знайшли мільйони доларів і антикваріат

Національне антикорупційне бюро виявило в будинку на Печерську у Києві таємне сховище глави Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка. З однієї з квартир було конфісковано понад 5 мільйонів доларів, повідомляє у Facebook головний редактор видання «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов, передає NNS, посилаючись на kyiv.media.

Бутусов з посиланням на власні джерела уточнює, що конспіративна квартира розташована в будинку за адресою Джона Маккейна, 22, (колишня вулиця Івана Кудрі, Печерський район). Обшук у квартирі провели після того, як напередодні були затримані двоє адвокатів-посередників, які мали передати суддям ОАСКу хабар у 100 тисяч доларів; саме на цій квартирі вони і зберігали отримані гроші.

Також повідомляється, що один із затриманих адвокатів — рідний брат Павла Вовка Юрій Зонтов, який до того ж є працівником Служби зовнішньої розвідки. Бутусов уточнює також, що «дівоче» прізвище глави ОАСКу — Зонтов, а Вовком він став, коли узяв прізвище дружини після шлюбу.

Суддя Вовк

«Безпеку Вовка забезпечував його брат — заступник начальника управління Служби зовнішньої розвідки України Юрій Зонтов! (…) Квартира оформлена на жінку-адвоката, нею користувалася сім’я Вовка. Заходи безпеки Вовк вживав жорсткі, квартиру вдалося вирахувати тільки в момент передачі хабара» — пише Бутусов.

Також він уточнює, що 5 квітня Зонтов начебто в службовий час отримав 100 тисяч доларів хабара, з яких залишив собі 20 тисяч, а 80 передав на квартиру-сейф свого брата; після чого був затриманий.

Водночас, НАБУ у своїх повідомленнях не називає ніяких імен, хоча і зазначає, що було затримано адвокатів-посередників, один з яких — «близький родич голови ОАСК». Також повідомляється, що у квартирі знайшли багато готівки — усього більше 5 мільйонів доларів.

«За місцем виявлення предмету неправомірної вигоди детективи НАБУ віднайшли предмети, ззовні схожі на антикваріат, документи на ім’я голови ОАСК та його близького родича. Також виявлені великі обсяги іноземної готівки: понад 3,7 млн дол. США, 840 тис. євро, 20 тис. фунтів, 230 тис. грн і 100 шекелів (загалом понад 130 млн грн)» — йдеться у повідомленні.

Нині вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Павло Вовк у своєму Фейсбуці учора написав, що ніякого відношення до обшуків ні він, ні ОАСК начебто не мають.

Нагадаємо, справу проти самого Павла Вовка в НАБУ почали ще влітку 2020-го: тоді бюро опублікувало записи розмов, які детективи зробили в кабінетах суддів ОАСК, де судді начебто обговорюють методи тиску на державні органи влади. НАБУ звинуватило ОАСК і його очільника Вовка у спробі узурпувати судову владу в країні й неправосудних рішеннях на користь політичних еліт і бізнесменів.

Відтоді співробітники НАБУ намагаються «зловити» Вовка, щоб вручити йому повістку до суду, але той їх ігнорує.

Слід української корупції знайшли майже у 80 країнах світу

To Top