Шмигаль очікує зниження тарифів на газ

Кабінет міністрів очікує, що НАК “Нафтогаз України” та інші постачальники влітку знизять річні тарифи на газ для населення. Про це написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Фейсбуці, передає NNS.

Шмигаль нагадав, що 1 травня в Україні почне працювати так званий річний продукт. Це фіксована ціна на газ, яка буде діяти для українців наступні 12 місяців. Компанії не зможуть її підвищувати. Проте встановлені правила дозволяють газопостачальникам знижувати ціни в межах річного продукту. Тобто, влітку, коли ціна на газ на європейських хабах традиційно почне знижуватися, в українських компаній з’явиться більше можливостей для зниження ціни.

З 1 травня державна компанія НАК «Нафтогаз України» пропонує за річним тарифним планом газ ціною 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу. Але Уряд очікує, що «Нафтогаз» та інші компанії влітку знизять ціни на річний продукт. Адже вони зацікавлені збільшувати або захищати свою частку на ринку та боротися за споживача. Саме конкуренція має підштовхнути газопостачальників знизити тарифи, – написав прем’єр.

Він також додав, що річний продукт – це стабільність та можливість дуже чітко розуміти та прогнозувати свої витрати, це ринковий інструмент та європейська практика, яка дозволяє захистити споживачів від коливань ціни на газ та одночасно дає змогу зберегти всі переваги відкритого ринку газу.

Важливо, що українці й надалі можуть обирати та змінювати постачальника за критеріями ціни та якості послуг, – нагадав Шмигаль.

Як повідомлялось раніше, постачальники газу для населення оприлюднили свої річні тарифи, які діятимуть з 1 травня 2021 року. У порівнянні з рівнем початку року ціни зростуть і складуть близько 8 гривень за кубометр і вище.

Зокрема, газопостачальна компанія “Нафтогаз України” встановила річний тариф на рівні 7,96 гривень за кубометр, що на 1,10 гривень дорожче, ніж у січні – квітні (6,86 гривень).

To Top