Звільнення Тупицького: Верховний Суд визнав незаконним указ Зеленського

Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду визнав незаконним указ Президента Володимира Зеленського від 27 березня, яким він скасував указ свого попередника Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу Олександр Тупицький, передає NNS.

“Я щойно повернувся з суду. Колегія суддів визнала дії Президента протиправними, Указ незаконним”,сказав він.

За його словами, це рішення суду набуде законної сили після його оскарження у Великій палаті Верховного Суду. Тупицький очікує, що остаточне рішення у цій справі буде восени поточного року.

“Протягом тридцяти днів Офіс Президента, напевно, визначаться з цим питанням. Якщо оскаржать, то Велика палата, скоріше за все, восени буде розглядати справу”,зазначив він.

Тупицький також розповів, що, оскільки представники Держохорони не пускають його у приміщення суду, він бере участь у роботі КС дистанційно. Зокрема, направляє свої зауваження і пропозиції до проєктів рішення суду.

У ВС повідомили, що оприлюднять інформацію про це рішення пізніше.

Як пише Громадське, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що рішення ВСУ “суперечить юридичній логіці» та є «практично ідеальним прикладом великої політичної корупції. Коли галузева спільнота категорично опирається фундаментальній реформі”.

“Безумовно, це не остаточне рішення — буде апеляція. Буквально на днях. Безумовно, Тупицький так і залишиться за межами Конституційного Суду. Але, тим не менш, пропоную вважати це рішення конкретним проявом опору суддів реформі, яка схвалена парламентом”,зазначив Подоляк.

Він нагадав, що ВСУ ухвалив таке рішення у день, коли Верховна Рада підтримала очищення Вищої ради правосуддя. Тому, вважає Подоляк, скасування указу президент саме зараз — це “не просто символічно. Це вказує на наявну змову зі зламу реформи”.

Однак представник ОП запевнив, що “президент не дозволить зупинити очищення судової системи”, а “Тупицький, чинні судді й будь-хто інший не матимуть можливості зламати реформу”.

Нагадуємо, Володимир Зеленський 29 грудня 2020 року підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці. 26 лютого своїм указом Президент продовжив відсторонення ще на один місяць.

Тупицький оскаржив укази про своє відсторонення у Верховному Суді.

27 березня Володимир Зеленський скасував укази експрезидента Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ. Зеленський зазначив, що це зроблено за результатами аудиту указів експрезидента, проведеного на виконання рішення РНБО.

Обоє звільнених суддів оскаржили указ Президента у Верховному Суді.

Справа Тупицького

У січні ДБР повідомило про підозру Тупицькому за ч. 2 ст. 384 та ст. 386 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від надання показань).

До того, у грудні 2020 року, журналісти програми «Схеми» опублікували «плівки Тупицького», які свідчать, що нинішній очільник Конституційного суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Він також нібито вмовляв одного з фігурантів справи не свідчити проти нього та іншого причетного до справи судді.

To Top