Зеленський та його оточення можуть бути причетні до отримання $40 млн від Коломойського

Журналісти частково підтвердили, що офшорні фірми Володимира Зеленського та його оточення з 2012 року отримали 40 мільйонів доларів від компаній, пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським.

Про це розповіли у фільмі проєкту «Слідство.Інфо» про розслідування Pandora Papers, пише Громадське, передає NNS.

Йдеться про інформацію про те, що приблизно 40 мільйонів доларів із «ПриватБанку» нібито вивели на рахунки «Кварталу 95». Про це в березні 2019 року заявив тодішній депутат від «Блоку Петра Порошенка» Володимир Ар’єв.

Отримані журналістами документи підтверджують, що у 2012 році «кварталівці» зареєстрували понад десяток офшорних фірм. Серед їхніх власників, окрім Зеленського, були Сергій та Борис Шефіри. 40 мільйонів доларів компанії Коломойського формально сплатили як внесок до статутного капіталу.

Водночас фірми олігарха, які ймовірно перераховували кошти «кварталівцям», підозрюють у відмиванні мільярдів із «ПриватБанку», співвласником якого раніше був Ігор Коломойський.

Крім того, за даними джерел «Слідства.Інфо», переказ грошей відбувався через кіпрську філію «ПриватБанку» — ту саму, через яку олігарх міг відмивати мільйони. Нові документи засвідчують, що принаймні одна з компаній очільників «95 кварталу» мала рахунок у цьому банку. Тобто офшори Зеленського також могли бути частиною історії з відмиванням брудних грошей.

Журналісти «Слідства.Інфо» намагалися отримати коментарі від усіх фігурантів цієї історії. Відповів лише Борис Шефір.

На запитання про те, навіщо «Кварталу 95» офшори, він відповів:

«Це ви запитайте наших законотворців, які створили таку ситуацію, що бізнес постійно під загрозою бандитів, які приходять до влади. У той час це було дуже важливо — захистити свої інтереси».

Шефір також додав, що вже почав закривати офшорну частину бізнесу. У самого Зеленського журналістам повідомили, що «відповіді не буде».

Що таке Pandora Papers?

Це колаборація журналістів-розслідувачів, яка вивчає інформацію про 35 нинішніх і колишніх світових лідерів, більш як 330 чиновників у 90 країнах світу, митців та вбивць.

До об’єднання входять понад 600 журналістів зі 117 країн світу. Протягом року вони досліджували 11,9 мільйона конфіденційних файлів — це найбільший за всю історію витік конфіденційних документів.

До роботи над цими файлами долучилися й українські журналісти з проєкту «Слідство.Інфо».

To Top