Зеленський скасував указ Януковича про призначення Тупицького суддею КСУ

Президент України Володимир Зеленський скасував указ Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду України (КСУ).

Відповідний указ №124/2021 від суботи, 27 березня, опублікований на сайті президента України, передає Громадське, інформує NNS.

В указі зазначено, що таке рішення ухвалили «з метою гарантування додержання Конституції України, прав і свобод людини й громадянина, забезпечення державної незалежності та національної безпеки, керуючись національними інтересами України».

Зеленський скасував два укази Януковича: від 14 травня, яким призначили Тупицького, та від 17 вересня, котрий стосувався Касмініна.

У документі також вказано, що узурпація влади у 2010 — 2014 роках Віктором Януковичем призвела до підриву основ нацбезпеки й оборони України. Водночас окремі судді КСУ продовжили виконувати свої повноваження, створюючи «загрозу державній незалежності та національній безпеці України».

Цей указ набирає чинності з дня його опублікування, тобто з 27 березня.

Нагадуємо:

Президент Володимир Зеленський своїм указом відсторонив Олександра Тупицького від посади. Причина — в кримінальній справі стосовно Тупицького. Зокрема журналісти програми «Схеми» опублікували «Плівки Тупицького», які свідчать, що нинішній очільник Конституційного Суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Після цього його викликали до Офісу генпрокурора. Тупицький не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.

Конституційний Суд, своєю чергою, назвав указ Зеленського «юридично нікчемним», тому виконувати його не збираються.

Однак співробітники УДО не пропускають Тупицького до суду, посилаючись на указ президента та звернення Державного бюро розслідувань.

To Top