Зеленський пропонує закони про основи національного спротиву і збільшення армії

Президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду два законопроєкти про основи національного спротиву та збільшення чисельності армії.

Про це йдеться на сайті парламенту, пише Громадське, передає NNS.

Документи внесли до Ради 25 травня. Їх ініціатором є президент.

Проєкт закону №5557 називається «Про основи національного спротиву». Водночас законопроєкт №5558 має внести зміни до законодавства та збільшити чисельність Збройних сил України «у зв’язку з ухваленням Закону України “Про основи національного спротиву”».

Ці документи направили на розгляд керівництву Верховної Ради. Їхні тексти на сайті парламенту наразі не опублікували.

Чому це важливо?

Навесні біля кордону з Україною та в окупованому Криму відбувалося значне підвищення військової активності з боку Росії. Розвідка, зокрема, повідомляла, що Росія готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. Не виключали там і спроби просування російських окупаційних військ углиб території України. У Росії спершу заявляли, що війська перекидають для проведення військових навчань. Потім уточнили, що нібито через загрозу НАТО.

НАТО й міністри закордонних справ «Великої сімки» виступили з вимогою до Росії припинити дії біля кордонів з Україною. Західні партнери (зокрема президент США Джо Байден) також заявили про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Уже 22 квітня Росія оголосила, що починає поступово відводити своїх військових від кордонів України. Але 18 травня у ЗСУ України зазначили, що попри заяви РФ біля різних ділянок кордону з Україною досі утримуються російські військовослужбовці та техніка, а саме близько 80 тисяч особового складу.

To Top