Зеленський про “нормандську зустріч”: “знайду формат, коли зустрінуся з кожним з лідерів”

Зустріч країн «нормандської четвірки» (Україна, Німеччина, Франція та РФ) із питань врегулювання ситуації на Донбасі готується. Але якщо вона не відбудеться, президент України Володимир Зеленський хоче зустрітися з лідерами цих країн окремо.

Про це заявив сам Зеленський 9 березня під час конференції «Україна.30», пише Громадське, передає NNS.

«Я знайду формат, коли зустрінуся з кожним з цих лідерів “нормандської четвірки”. Як кажуть, якщо гора не йде до Магомеда, то нічого страшного, — отже, я зустрінуся з кожним окремо»,сказав президент.

Він наголосив, що розв’язок «цього важливого питання» не відкладатимуть. Каже, що після блокування діяльності проросійських телеканалів збільшилася кількість збройних провокацій на Донбасі.

«Я не хочу пов’язувати саме з цим (закриттям телеканалів — ред.), але ми бачимо, що це в один час відбувається»,сказав президент.

Він додав, що 10 березня плануєтться засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

«Нормандський формат»

Нову зустріч у його межах готують уже понад рік. У січні у Берліні відбулася зустріч політичних радників лідерів «нормандської четвірки», яка тривала протягом 6 годин, але домовитися хоч про щось не вийшло.

Після останньої «Нормандської зустрічі» Україна провела обмін утримуваних із «ДНР» і «ЛНР». Також із 27 липня на Донбасі діє «всеосяжне перемир’я», про яке домовились на засіданні Тристоронньої контактної групи. Водночас бойовики регулярно відкривають вогонь, а зараз спостерігається нове загострення на фронті. Дотепер за час «перемир’я» від обстрілів бойовиків загинули 13 військових.

3 березня бойовики так званої «ДНР» заявили, що отримали дозвіл на відкриття вогню на випередження «для придушення вогневих точок противника».

На думку президента Зеленського, загострення є спробою тиску на українську сторону в переговорах щодо Донбасу.

To Top