Вперше в Україні статус “інвалід війни” надали дитині, яка отримала поранення на Донбасі (ВІДЕО)

В Україні вперше статус “інвалід війни” надали дівчинці, яка отримала поранення від обстрілів на Донбасі.

Раніше такий статус могли отримати лише дорослі. Про це поідомляє ТСН, передає NNS.

Майї зараз 14 років і вона з жахом згадує день, коли біля їхнього будинку впав реактивний снаряд. Тоді дічинці було 8 років.

«Ми з мамою вийшли за Вікою (сестра – ред.) в садок, трохи відійшли від будинку і почули постріли. Сховалася за маму і ми спочатку стояли, а потім думали до будинку добігти… Коли я отямилась, вона вже лежала»,розповідає дівчинка.

Тоді їхнє місто Бахмут ще називали за радянською звичкою Артемівськом і так потужно обстріляли вперше. Двоє загиблих – серед них однокласник Майї Єгор та її мама – Марина.

На згадку про той день у дворі школи поставили меморіал – це було одразу після підписання других Мінських домовленостей, люди сподівалися, нарешті перестануть стріляти. Деякі навіть подумали, це не обстріл, це салют.

Дівчата залишилися круглими сиротами. Майя ще й на кілька місяців потрапила до лікарні.

«На нозі у мене був відкритий перелом, на нозі була тріщина, в кінчику на спині діставали осколок»,розповідає дитина.

Фото: Скриншот з відео ТСН

«Там кісточка розтрощена, вона так і залишилося. Там осколки зостались ще в тканинах»,додає бабуся Майї.

Юристи з гуманітарної місії запропонували допомогти отримати статус інваліда війни, спочатку виявилося – закон це не дозволяє. Можуть бути інвалідами війни … лише дорослі.

«Діти не мали права на отримання цього статусу»,пояснювали чиновники.

Аби внести зміни в законодавчу базу, знадобилося три роки. Деякі діти вже навіть встигли вирости. Тепер шанс на отримання є, хоч і процедура непроста

«Може отримати дитина, яка отримала поранення і поранення призвело до інвалідності, і потрібно підтвердити документами з лікарні, від поліції. Міжвідомча комісія, на яку цей пакет документів відправляється і вона ухвалює рішення»,каже юристка гуманітарної місії Ольга Юдіна.

Такий папірець тепер дозволить Майї отримувати безкоштовно ліки та їздити до санаторію, тепер не треба платити комунальні та за проїзд в міському транспорті, раз на два роки можна скористатися безкоштовними перевезеннями Україною. Але найголовніше – це створило прецедент, а отже іншим пораненим дітям тепер відмовити у статусі та пільгах, чиновникам буде складніше. Таких дітей в Луганській та Донецькій області, за підрахунками юристів, до сотні.

To Top