Відставка Авакова: кого пропонує Зеленський на посаду очільника МВС

Президент України Володимир Зеленський запропонував призначити на посаду міністра внутрішніх справ України голову правоохоронного комітету Верховної Ради, депутата від «Слуги Народу» Дениса Монастирського. Чинний очільник МВС Арсен Аваков подав у відставку.

Про це повідомили Олександр Качура та Сергій Лещенко, пише Громадське, передає NNS.

Так, депутатка фракції «Слуга Народу» Єлизавета Ясько зазначила, що голосування за відставку Арсена Авакова відбудеться у четвер, 15 липня, а за призначення нового очільника МВС ㅡ у п’ятницю.

Варто зазначити, що у травні минулого року Монастирський заявляв, що вимагатиме відставки Авакова, якщо буде доведена його бездіяльність, або «якщо на нього лягає політична відповідальність за всю систему Національної поліції».

Сам Арсен Аваков поки не повідомив причину свого рішення подати у відставку. На сайті МВС оприлюднили його заяву, де Аваков подякував команді МВС «за роки спільної праці».

Хто такий Денис Монастирський?

Як зазначає рух «Чесно», Денис Монастирський закінчив юридичний факультет Хмельницького університету управління та права та у різні роки працював юристом у компанії «Hillmont Partners», «Global Ties KC», ТОВ «Лігал Консалтинг» тощо.

У 2019 році Монастирського представили як експерта «команди Зеленського» з питань реформування правоохоронної системи.

У 8 скликанні Верховної Ради Монастирський був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата Антона Геращенка. Однак у 2019 році його обрали народним депутатом від партії «Слуга народу».

Монастирський є член фракції «Слуга Народу» та головою парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності.

Згідно з аналітикою руху «Чесно», станом на 24 липня 2020-го року Монастирський одним із народних депутатів, хто подав найбільше законодавчих ініціатив.

To Top