Відмова від вугілля дасть Україні втричі більше робочих місць у сфері відновлюваної енергетики – дослідження

Закриття вугільних підприємств спричинить втрату 56 тисяч робочих місць до 2030 року. Натомість у секторі відновлюваної енергетики (ВДЕ) може з’явитися 161 тисяча робочих місць.

Такі результати дослідження “Економічні наслідки поступової відмови від використання вугілля в Україні до 2030 року”, проведеного аналітичним центром Aurora Energy Research за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ-Україна.

Про це з посиланням на Рубрику передає NNS.

Автори дослідження змоделювали два сценарії розвитку українського електроенергетичного сектору:

  • Сценарій переходу (СП), у якому показаний оптимальний шлях поступового заміщення вугільної енергетики відновлюваною (ВДЕ) до 2030 року: максимально швидкий, ефективний і при цьому реалістичний.
  • Інерційний сценарій (ІС) – це “контрольне” моделювання, яке показує, як вплине на економіку збереження нинішньої енергосистеми із незначними вже запланованими на державному рівні змінами.

Відповідно до так званого “сценарію переходу” (СП), у якому показаний оптимальний шлях поступової заміни вугільної енергетики відновлюваною, Україна створить 161,3 тис нових робочих місць у секторі ВДЕ – 45 000 постійних та 116 000 тимчасових.

Крім цього, дослідження показує, що протягом наступних 10 років:

  • продовжувати утримувати шахти за кошти платників/ць податків на 427 млн євро дорожче, ніж закрити шахти, виплатити компенсацію і перенавчити працівників/ць;
  • перехід від вугільної до відновлюваної енергетики може дати на 50% вищі податкові надходження до бюджету України;
  • енергетичний перехід сприятиме залученню інвестицій, що спричинить загальне збільшення ВВП на 15%;
  • енергетичний сектор України може згенерувати на 50% менше викидів CO2 за відмови від виробництва електроенергії на основі вугілля.

To Top