Верховна Рада повернула тюремне ув’язнення за брехню в деклараціях

Верховна Рада у другому читанні ухвалила президентський законопроєкт, який відновлює ув’язнення за брехню в декларації, а також за навмисне неподання декларації.

Законопроєкт №4651 підтримали 307 депутатів, пише Громадське, передає NNS.

Так, якщо у декларації збрехали на 500-2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (наразі це 4,5 млн грн), то пропонується встановити покарання у вигляді штрафу від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тисячі грн до 68 тисяч грн), або громадських робіт (від 150 до 240 годин), або обмеження волі до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Якщо у декларації збрехали на понад 4,5 млн грн, тоді загрожуватиме позбавлення волі до двох років. Також за умисне неподання декларації, крім штрафу, громадських робіт, може загрожувати позбавленням волі до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років.

Очільник Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков у коментарі Громадському пояснював, що закон почне працювати з наступного року. Тобто ув’язнення зможуть призначати за брехню в деклараціях за 2021 рік.

Нагадуємо:

27 жовтня 2020 року Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів у формі штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

Раніше посадовці за недостовірне декларування могли отримати до 2 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.

У грудні 2020-го відповідальність за брехню в деклараціях відновили, але ув’язнення не було серед можливого покарання: лише штраф, громадські роботи та обмеження волі. Тому в січні 2021-го Зеленський подав новий законопроєкт, який передбачатиме й ув’язнення.

To Top