В Україні знову хочуть ввести “SIM-карти за паспортом” – обов’язкову ідентифікацію абонентів

Профільний комітет Верховної Ради розглядає законопроєкт про те, що всі абоненти мобільного зв’язку повинні пройти ідентифікацію.

Ідеї про введення в Україні «SIM-карти за паспортом» вже багато років, з посиланням на Ain.ua пише Хмарочос, передає NNS.

Зараз в Україні є дві форми надання мобільного зв’язку: контракт і пріпейд. Якщо абонент укладає з оператором договір публічної оферти, купує і активує не прив’язану до персональних даних SIM-карту – оператор не знає про абонента майже нічого, крім його номера і IMEI його пристрою. Укладаючи договір на послуги контрактного зв’язку, абонент надає всі дані про себе: ПІБ, паспорт, адресу тощо. Для абонентів пріпейду є можливість прив’язати номер до паспорту.

Законопроєкт пропонує ввести обов’язкову ідентифікацію всіх абонентів мобільного зв’язку з використанням будь-яких засобів електронної ідентифікації середнього і високого рівня довіри.

Документ не уточнює ці засоби, але в теорії це може бути і ID-карта, і електронний підпис, і BankID.

Пропонується, щоб всі мобільні абоненти обов’язково звернулися до оператора і зареєструвалися у нього. У іншому випадку вони не зможуть отримати послугу. Абоненти повинні пройти ідентифікацію до першого січня 2025 року.

Якщо законопроєкт прийме Верховна Рада і він вступить в силу, мобільні абоненти повинні будуть дати операторам свої особисті дані. У цьому випадку, вважають автори, шахраям стане важче реалізовувати схеми на кшталт викрадення або клонування SIM-карти.

To Top