В Україні виявили “південноафриканський” штам коронавірусу – Степанов

У двох областях України виявили «південноафриканський» штам коронавірусу. Тим часом «британський» штам уже поширюється в усіх регіонах України.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пише Громадське, передає NNS.

«Обидва штами дуже агресивні. Головне – дотримуватися правил епідситуації та берегтися»,написав очільник МОЗ.

Вчора, 1 квітня, в етері телеканалу «Україна 24» міністр розповів, що зразки коронавірусу для перевірки відправляли в лондонську лабораторію, де підтвердили штами.

Водночас Степанов наголосив, що ці два нові штами «змінюють клінічну картину» недуги. Додає, що лікарям достатньо важко зараз, бо «є велика кількість важких хворих».

Що відомо про ці штами коронавірусу?

Про новий різновид коронавірусу в середині грудня 2020 року повідомив міністр охорони здоров’я Великої Британії Метт Генкок. Пізніше стало відомо, що новий штам в Англії виявили ще у вересні 2020 року в одного з пацієнтів, але тоді ситуації не надали належного значення.

Відомо, що цей штам коронавірусу є заразнішим, ніж інші. Також вчені підтвердили, що «британський» штам на 64% смертоносніший за попередні варіанти вірусу.

«Південноафриканський» штам виявили наприкінці 2020 року південноафриканські дослідники. Новий різновид коронавірусу став головною причиною другої хвилі COVID-19 в країні — на початку січня 2021-го кількість нових випадків інфекції у ПАР перевищила 21 тисячу щодня.

Дані клінічних випробувань двох вакцин від COVID-19 показали, що зафіксований у Південній Африці новий штам коронавірусу стійкіший до антитіл, які формуються після щеплення окремими вакцинами.

To Top