В Україні видаватимуть міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Міжнародними медико-санітарними правилами визначені вимоги до міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Тож їх видаватимуть і в Україні, а жодних інших «імунних паспортів» держава не впроваджуватиме.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко у коментарі «Коронавірус_інфо» — Telegram-каналу, верифікованому МОЗ, передає Громадське, інформує NNS.

З його слів, якщо певна країна вимагатиме під час перетину кордону міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19, українці отримуватимуть таку безплатну довідку у два кліки.

«Але впроваджувати та вимагати довідку про щеплення проти COVID-19 зараз не варто. Я повністю поділяю думку голови Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганса Клюге, який публічно застерігає Єврокомісію від планів запровадити документи про вакцинацію проти COVID-19»,підкреслив Ляшко.

Читайте ще:

З 24 лютого в Україні розпочалася вакцинація проти коронавірусу. Першими вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19, та військових. Щеплення також зробили міністр охорони здоров’я Максим Степанов, головний санітарний лікар Віктор Ляшко та президент Володимир Зеленський. Загалом вакцинували вже 53 155 людей.

Наразі вакцинують в Україні препаратом CoviShield. Він розроблений Oxford/AstraZeneca та виготовляється на потужностях в Індії. Фактично CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. В Україні препарат зареєстрували для екстреного використання.

To Top