В Україні розглянуть можливість комбінування різних вакцин проти COVID-19

В Україні можуть почати комбінувати щеплення двома вакцинами проти COVID-19. Таку рекомендацію МОЗ надала Національна технічна група експертів з імунопрофілактики.

Про це на зустрічі з журналістами розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає РБК-Україна, інформує NNS.

“У нас було засідання Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики. Завтра на оперативному штабі МОЗ, швидше за все, будуть розглянуті їхні пропозиції з приводу взаємозамінності мРНК вакцин – Pfizer і Moderna”,заявив міністр.

Як зазначає Громадське, напередодні були опубліковані попередні результати дослідження науковців з Оксфордського університету (Велика Британія), які свідчать про те, що змішування вакцин проти коронавірусу Pfizer/BioNTech і AstraZeneca також приводить до формування імунітету до COVID-19.

У квітні 2021 року Оксфордський університет розпочав ще одне дослідження змішування вакцин Com-Cov2, де фігурують препарати Moderna й Novavax. У ньому вже беруть участь понад тисяча людей.

Читайте ще: У МОЗ кажуть, що COVID-вакцинація має стати обов’язковою

Чому це важливо?

Науковці вже не перший місяць вивчають можливість змішувати вакцини проти коронавірусу різних виробників.

Більшість вакцин проти коронавірусу передбачають введення двох різних доз із певним інтервалом. Але може статися так, що запас однієї вакцини завершиться після того, як людина отримає першу дозу цього препарату.

У таких випадках є загроза залишити людину з не повністю сформованим імунітетом проти COVID-19. Тому дослідники зараз вивчають, чи можна для другої дози використовувати іншу вакцину, ніж для першої.

Це допоможе, по-перше, розв’язати проблему нестачі препарату одного виробника, а по-друге, імовірно усунути побічні ефекти від використання певних вакцин.

Деякі країни — зокрема Іспанія та Німеччина — вже дозволяють вводити молоді замість другої дози AstraZeneca препарат Pfizer/BioNTech або Moderna — на тлі занепокоєння, що британсько-шведська вакцина може в рідкісних випадках призвести до тромбозу, пише BBC.

To Top