В Україні різко зросла кількість самогубств серед підлітків: названо причини

В Україні за перші три місяці 2021 року відбулося 101 самогубство або їх спроби серед дітей. За весь минулий рік в країні зафіксували 123 таких випадки.

Про це повідомив заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов у коментарі РБК-Україна, пише Громадське, інформує NNS.

В Офісі генпрокурора відзначили, що з початку року тільки в столичному районі відбулися відразу кілька гучних самогубств підлітків. Лише в лютому в різних районах Києва наклали на себе руки четверо дівчат.

Ще кілька випадків суїциду серед неповнолітніх сталися у Київській області з початку року.

Як розповів Мамедов, однією з причин сплеску самогубств в Україні є карантин. Водночас, уточнив він, зв’язок між зростанням суїцидів і тривалою пандемією простежується і в інших країнах.

Також причиною є нерозділене кохання і брак уваги з боку батьків.

А яка ситуація у світі?

Міжнародна група науковців шукала інформацію про самогубства у країнах і територіях, які є членами Світового банку та населення в яких перевищує три мільйони людей. Під час дослідження аналізували офіційні дані, які оновлювалися щомісяця Міністерствами охорони здоров’я, службами статистики тощо.

Вчені не виявили доказів значного збільшення ризику самогубств у перші місяці пандемії. Також, згідно зі статистикою, у 12 країнах або районах зафіксували зменшення кількості самогубств: в Новому Південному Уельсі (Австралія), Лейпцигу (Німеччина), Японії, Південній Кореї, Новій Зеландії.

To Top