В Україні підтвердили випадок поліомієліту в маленької дитини

В Україні зафіксували та офіційно підтвердили випадок паралічу у 1,5 річної дитини з Рівненської області через поліомієліт. Батьки свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання.

Про це заявили у Міністерстві охорони здоров’я, пише Громадське, передає NNS.

Перші симптоми проявились 1 вересня, а вже 3 вересня дитина потрапила в лікарню з симптомами парезу ніг. Медики одразу запідозрили поліо — гострий в’ялий параліч — та провели обстеження.

Після підтвердження поліомієліту в області розпочала роботу команда епідеміологів та вірусологів Національного Центру громадського здоров’я, а також обласного Центру контролю та профілактики хвороб. Вони здійснюються першочергові роботи з реагування на епідзагрозу: шукають контактних осіб, збирають аналізи та вивчають обставини.

Чим небезпечна ця хвороба?

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя. Єдиний шлях убезпечити себе та своїх дітей від наслідків цієї хвороби це вакцинація, оскільки специфічного лікування не існує.

В більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання. Інкубаційний період становить 2–35 діб, частіше 7–14 діб.

Класифікують такі види хвороби: з ураженням центральної нервової системи (ЦНР) та без її ураження. Але навіть нетиповий поліомієліт (без ураження ЦНР) здатний дуже нашкодити хворому.

У МОЗ наголошують, що в Україні станом на 2021 рік охоплення щепленнями від поліомієліту є недостатнім і до кінця року без вживання додаткових заходів досягти потрібного для колективного імунітету показнику в 95 % не вдасться.

Там нагадують, що у 2015 році Україна пройшла шлях ліквідації спалаху поліомієліту, заходи тривали більше як 2 роки.

Де, коли та кому варто вакцинуватися проти поліомієліту?

Вакцинувати від поліомієліту потрібно з народження малюка. Щеплення обов’язково потрібно проводити комплексно, не пропускаючи жодного для збільшення відповіді імунної системи.

  • 1 доза — 2 місяць життя дитини.
  • 2 доза — 4 місяць.
  • 3 доза — 6 місяць.
  • 4 доза — 18 місяць.
  • 5 доза — 6 років.
  • 6 доза — 14 років.

Безкоштовна вакцинація проти поліомієліту проводиться у вашого сімейного лікаря чи педіатра в державних медичних закладах, а також приватних, що уклали договори із Національною службою здоров’я України.

To Top