В Україні хочуть будувати сонячні батареї на гідроелектростанціях

“Укргідроенерго” представила проєкти установки систем накопичення електроенергії та сонячних станцій на території п’яти філій компанії.

Про це повідомляє пресслужба компанії, передає Економічна правда, інформує NNS.

Проєкт “Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії на “Укргідроенерго” передбачає установку на територіях станцій 197 МВт літій-іонних систем накопичення енергії.

Крім того, для живлення власних потреб ГЕС і ГАЕС і для зарядки систем накопичення планується встановити 63,9 МВт сонячних фотоелектричних станцій.

“Встановлення гібридних установок з виробництва електроенергії на основі батарейних накопичувачів дозволить компанії забезпечити оператора системи передачі резервом підтримки частоти і розширить регулюючий діапазон автоматичного резерву відновлення частоти”,йдеться в повідомленні.

У компанії уточнили, що наразі проєктну пропозицію подано на розгляд до Міністерства енергетики.

Нагадуємо:

Генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота заявляв, що компанія планує будівництво акумулюючої батарей спільно з USAID та Світовим банком.

Європейський банк реконструкції та розвитку спільно з НЕК “Укренерго” розробляє проєкт будівництва системи накопичення енергії потужністю 200 МВт, який зміг би вирішити питання регулюючих потужностей.

“Укренерго” стикається зі складнощами в балансуванні енергосистеми України через різке зростання виробництва електроенергії сонячними станціями по “зеленому тарифу” в денні години на тлі падіння загального споживання.

To Top