В Україні пропонують святкувати День Перуна та Крішни поряд з Різдвом

В Україні в календар державних свят можуть внести День Перуна, який пропонується відзначати щорічно 20 липня.

Про це NNS дізнався з повідомлення Фактів.

Ініціатива виходить від Міністерства культури та інформаційної політики, яке підготувало законопроєкт «Про свята, пам’ятні дати і скорботні дні».

Про це в Facebook повідомив народний депутат від «Європейської Солідарності» й колишній директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Бажання сподобатися всім (і це не має нічого спільного зі спробою врахувати інтереси широкого кола людей) перетворило його в безглузду ініціативу … Кращим прикладом доведення ідеї до абсурду став розділ „Традиційні свята“, де тепер аж 20 днів, від дійсно традиційного Різдва до Шрі-Крашна джанмаштамі та Дня Перуна. Нагадаю, це повинен бути впорядкований календар державних свят»,зазначає нардеп.

На його думку, законопроєкт, який зараз обговорюється, стає ще одним кроком влади з розмивання ключових маркерів української ідентичності.

Нардеп становить ініціативу міністерства в один ряд із заявами про «українську російську мову», перехід на латиницю, перейменування України в Україну-Русь та проєкт «великого герба».

Він вважає, що такі дії дискредитують державу та дезорієнтують суспільство.

В’ятрович закликає всіх, «хто розуміє важливість цього питання», відхилити пропонований варіант законопроєкту.

«Якщо ж влада, попри ваші звернення, буде намагатися і далі просувати цей безглуздий варіант, очевидно, нам доведеться перейти до більш активних дій»,уточнює політик.

To Top