Українців, які записалися у чергу через “Дію”, будуть вакцинувати у вихідні

Міністерство охорони здоров’я планує виділити суботу та неділю для щеплення людей, які записалися у чергу на вакцинацію через додаток «Дія».

Про це йдеться на сайті Офісу президента, передає Громадське, інформує NNS.

Так, 11 травня в ОП відбулася нарада за участю президента Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

На ній посадовці обговорювали боротьбу з коронавірусом, темпи вакцинації, а також щеплення українців, які записалися у чергу через додаток «Дія».

«Президент підтримав пропозицію міністра охорони здоров’я щодо впровадження окремих днів, а саме — вихідних, для вакцинації цих осіб», йдеться в повідомленні.

Вакцинація в Україні триває з 24 лютого. Загалом першу дозу вакцини вже отримали 882 619 людей, а 1 928 — і другу дозу.

Чим вакцинують

Вакцинують препаратом CoviShield, що розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях Serum Institute India. Ще в Україну прибула партія препарату AstraZeneca, яку виготовили у Південній Кореї.

Поки що Індія призупинила експорт вакцини — за даними ЗМІ, через брак препарату в самій країні. У МОЗ переконані, що постачання препаратів з Індії незабаром відновиться, й Україна отримає 1,5 мільйона доз вакцини. Загалом же в індійського виробника ми законтрактували 15 мільйонів доз препарату.

Також у нас щеплення роблять китайським препаратом CoronaVac та американським Pfizer. Останню вакцину Україна отримала через COVAX, але уряд домовився про постачання ще 20 млн доз Pfizer у межах прямого контакту з виробником.

To Top