“Український вибір” Медведчука підозрюють у причетності до анексії Криму, СБУ проводить обшуки

СБУ проводить обшуки в офісі організації «Український вибір-Право народу», засновником якої є народний депутат Віктор Медведчук. Слідчі розслідують участь організації в анексії Криму.

Про це повідомляє пресслужба СБУ, пише Громадське, передає NNS.

Слідчі підозрюють організацію у сприянні у 2014 році проведенню невизнаного референдуму на півострові, а також виборів в анексованому Криму.

За даними СБУ, учасники громадської організації під час анексії півострова та надалі підтримували окупаційні органи влади. Зокрема, вони стали представниками незаконних виборчих комісій і дільниць, брали участь у діяльності незаконного збройного формування «Самооборона Криму». Також зазначаються, що учасники організації незаконно переслідували українських активістів, захоплювали адмінбудівлі органів влади України.

«Організатори ГО імітували ліквідацію 210 осередків на півострові. Проте жодних документів до Мін’юсту України не подавалось. Організація продовжувала проводити у Криму діяльність на шкоду державній безпеці України»,йдеться у заяві.

Водночас у 2017 році припинення діяльності осередків «Укрвибору» оформили за українським законодавством, кажуть у СБУ. За версією слідства, ці факти можуть свідчити про «створення уявної непричетності керівництва організації до протиправної діяльності її осередків у Криму».

У СБУ запевняють, що слідчі отримали докази, що керівництво та представники «Укрвибору» брали участь в організації та проведенні незаконного референдуму і незаконних виборів на тимчасово окупованому Криму після анексії півострова. За попередньою версією слідства, вони також причетні до вчинення інших злочинних дій.

Слідчі дії проводять у межах кримінального провадження за ст. 366 — службове підроблення. Також вирішується питання про повідомлення учасникам справи підозри за ст. 110 Кримінального кодексу (посягання на територіальну цілісність) та ст. 111(держзрада).

Про обшуки в офісі організації також повідомляв народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін.

To Top