Український сертифікат про імунітет до COVID-19 буде сумісним із європейським – Шмигаль

Український Цифровий сертифікат про імунітет до COVID-19 буде сумісним з аналогічним документом Євросоюзу. Це дозволить щепленим українцям без перешкод подорожувати Європою.

Про співпрацю над сумісним «ковід-паспортом» уряд домовився з Єврокомісією, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише Громадське, передає NNS.

Відповідних домовленостей досягла віцепрем’єрка Ольга Стефанішина під час зустрічі з віцепрезиденткою Єврокомісії Вєрою Юровою, повідомив прем’єр.

Цифровий сертифікат ЄС буде підтверджувати, що людина вакцинувалася від коронавірусу, одужала від нього чи здала тести.

Сумісність українського і європейського сертифіката дасть можливість українцям безперешкодно подорожувати Європою, переконує прем’єр.

Впровадження так званих ковід-паспортів анонсували в ЄС 17 березня. На документі вказуватимуться дата народження й паспортні дані власника (з можливістю перевірки через QR-код), а також те, чи хворіла людина на COVID-19, чи зробила щеплення — або який у неї результат ПЛР-тесту.

«Цифровий зелений сертифікат» можна буде роздрукувати на папері (формат А4) або ж завантажити у смартфон. Остаточно впровадити документ у Європейському Союзі планують із 15 червня; його формат буде єдиним для всіх країн-членів.

Що таке «ковід-паспорти»?

Так називають документи, які підтверджують факт вакцинації людини від коронавірусної хвороби. «Ковід-паспорт» має засвідчити, що людина не лише не хвора на COVID-19, а й не становить небезпеки для інших і не може захворіти сама.

Про ці документи говорили в тій чи іншій формі з настанням пандемії коронавірусу, але лише з початком масової вакцинації країни почали їх впроваджувати на національному рівні й говорити про запровадження певного глобального «ковід-паспорта».

Попередньо ЄС має намір дозволити видавати іноземцям свої сертифікати вакцинації, зокрема й тим людям, які були щеплені незатвердженими в Євросоюзі вакцинами (китайськими, російськими тощо). Тобто на них можуть претендувати й українці.

To Top