Українець, звільнений після затримання в Білорусі, розповів про тортури в КДБ

24-річний громадянин України Павло Рабешко, якого раніше затримали в Білорусі, після звільнення розповів про катування співробітниками КДБ. МЗС України допомогло йому покинути країну й засудило дії білоруських силовиків.

Подробиці затримання Рабешка розповів Telegram-канал «Свободный Столин», пише Громадське, інформує NNS.

“Протягом 6 годин працівники Пінського КДБ проводили допит із застосуванням фізичної сили: били по голові, по тілу, душили й кілька разів кинули в шафу. А також погрожували й ображали”,ідеться у повідомленні.

Українця затримали 3 липня у Столині. За даними правозахисного центру «Весна», того дня у будинку хлопця провели обшуки. Після цього в Павла конфіскували телефон і відвезли в невідомому напрямку. Причина затримання залишилася невідомою.

7 липня стало відомо, що хлопця звільнили у день затримання.

В МЗС виступили з рішучим засудженням катування співробітниками КДБ Білорусі українського громадянина Павла Рабешка. Про це в коментарі “Європейській правді” заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

“Рішуче засуджуємо катування білоруськими каральними органами громадянина України Павла Рабешка під час його затримання 3 липня в Столині”, йдеться у коментарі.

За словами речника, українські дипломати були на постійному зв‘язку із Павлом Рабешком після його звільнення і надали йому сприяння безпечно залишити територію Білорусі.

У МЗС рекомендують українцям зважувати ризики під час планування поїздок до Білорусі.

To Top