Україна вступить у НАТО раніше, ніж у ЄС – Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що Україна раніше стане країною-членом НАТО, ніж Євросоюзу.

Про це він сказав у інтерв’ю Liga.net., передає НВ, інформує NNS.

«Я виріс в системі, де постійно будували комунізм. Ще 10 років, ще 20 років. А комунізм так і не побудували. Тому я жодних дат не буду називати. Але за логікою історичного процесу я можу доволі впевнено припустити, що членом НАТО Україна стане раніше, ніж членом ЄС»,сказав Кулеба.

За словами міністра, немає такого варіанту, що Україна не ввійде у НАТО, оскільки «Конституція не передбачає Україну без НАТО».

Наразі у НАТО досі немає єдиного рішення щодо графіку вступу України до Альянсу. Проте існує політичний консенсус про те, що Україна зрештою буде у НАТО.

«Він (консенсус) був підтверджений на останньому саміті. Але давати якісь орієнтири або будувати графік нашого вступу в НАТО не готові. Це сумно, але це — реальність, з якою нам треба працювати»,повідомив Кулеба.

Україна зараз має партнерів, які допомагають з реформами і пропонують ті чи ті рішення, проте деякі країни досі вимагають від України більше реформ, мотивуючи неприйняття у НАТО недостатніми змінами.

Кулеба зазначив, що зараз у світі немає держав, які готові надати гарантії безпеки. Але є багато держав, з якими можна створювати дипломатичні комбінації, які зміцнюватимуть безпеку України. Насамперед такою країною є США.

У свою чергу посол Німеччини Анка Фельдгузен сказала, що членство України в НАТО поки неможливе, оскільки «всі бояться прямої війни з Росією».

To Top