Тупицький скликає спецзасідання КСУ і буде оскаржувати своє звільнення у Верховному суді

Олександр Тупицький прокоментував указ президента Володимира Зеленського про скасування призначення Тупицького главою Конституційного суду і вважає це рішення незаконним.

Про це Тупицький сказав в інтерв’ю Liga.net, передає Українська правда, інформує NNS.

“Я буду його (указ Зеленського – ред.) оскаржувати у Верховному суді. Я вважаю його протиправним і незаконним …

Конституцією і законом про КСУ прямо визначено, що рішення про звільнення судді КСУ приймає тільки Конституційний суд на спеціальному пленарному засіданні.

Тому я сьогодні видав розпорядження про скликання спеціального пленарного засідання на 12 квітня на 12.00 про розгляд питання про звільнення суддів Касмініна і Тупицького …

Я вважаю, що президента в правовому сенсі неправильно консультують… Президента вводять в юридичну оману. Думаю, через деякий час він знайде можливість розібратися в цьому. Це не такі вже складні речі, які раніше відбувалися. А щодо того, хто за цим стоїть: якби у мене були докази, я міг би про це говорити”,заявив Тупицький.

Пресслужба КСУ виклала у Фейсбук фотографію документа про скликання спеціального пленарного засідання Конституційного Суду, на якому зазначається, що це засідання призначене на 12 квітня на 12:00, і що на ньому планується розглянути питання про звільнення з посади суддів Конституційного Суду України Олександра Касмініна і Олександра Тупицького у зв’язку з виданням Указу Президента України «Про деякі питання забезпечення національної безпеки України» № 124/2021 від 27 березня 2021 року.

Раніше ми писали: Зеленський скасував указ Януковича про призначення Тупицького суддею КСУ

Також повідомляється, що починаючи з суботи, 27 березня, офіційний вебсайт Конституційного Суду України з невідомих причин припинив свою роботу, причини встановлюються.

To Top