Свій Нью-Йорк в Україні: оприлюднено постанову про перейменування

Постанова про перейменування селища міського типу Новгородське в Нью-Йорк оприлюднена. Верховна рада прийняла її минулого тижня.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням публікацію у виданні “Голос України”, передає NNS.

“Перейменувати селище міського типу Новгородське Бахмутського району Донецької області на селище міського типу Нью-Йорк”, сказано в документі.

У пояснювальній записці підкреслювалося, що Донецька обласна військово-цивільна адміністрація звернулася до ВР з поданням про перейменування Новгородського на Нью-Йорк.

Селище міського типу знаходиться на відстані 42 км від районного центру міста Бахмут. У ньому проживає близько 12 тисяч жителів.

Український інститут національної пам’яті вказував на те, що перейменування президією Верховної Ради України 19 жовтня 1951 року смт. Нью-Йорк на смт. Новгородське “було продиктовано політико-ідеологічними міркуваннями комуністичної партії”.

Чому саме Нью-Йорк?

Німецька колонія Нью-Йорк була заснована в 1892 році на правому березі річки Кривий Торець. Засновниками колонії були німці меноніти з хортицьких колоній.

Вже у 1905 році у населеному пункті був побудований цегельний завод, відкрито книжковий магазин, функціонував банк і Центральне училище. Згодом була відкрита жіноча прогімназія. У 1926 році в Нью-Йорку з’явилися школа для бідних, кооперативна лавка, семирічна школа і сільрада. Також діяв машинобудівний завод.

У 1917 році владу у селищі захопили радянські війська. 19 жовтня 1951-го Нью-Йорк було перейменовано на Новгородське.

Цікаво, що під назвою Нью-Йорк селище згадується навіть у драмі Віктора Некрасова “В рідному місті”.

Нагадаємо, посольство Сполучених Штатів Америки в Києві відреагувало на перейменування селища Новгородське в Донецькій області. Як відзначили в дипломатичному представництві, перейменування селища в Нью-Йорк буде ще однією можливістю відзначити тісні зв’язки між Україною і Штатами.

To Top