Суд у смартфоні: Зеленський подав до Ради законопроєкт про електронний обіг документів у кримінальному процесі

Президент Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради як невідкладний проєкт закону запровадження електронної системи взаємодії між учасниками кримінального процесу.

Як пише Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави, передає NNS.

«Це дасть змогу перейти від тисяч сторінок паперових томів кримінальних проваджень до використання електронних носіїв без шкоди для розслідувань. Також це значно полегшить взаємодію суду, сторони обвинувачення та сторони захисту, що допоможе підвищити ефективність їхньої роботи»,зауважив Зеленський.

В ОП розповіли, що у разі ухвалення ініційованого Президентом законопроєкту «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування» правовий статус паперових та електронних документів у кримінальному процесі буде однаковим.

Крім того, очікується, що зменшиться надмірна бюрократизація процесів, оскільки спроститься та прискориться підготовка й опрацювання документів з боку слідчих і прокурорів.

Зазначається, що адвокати зможуть швидше подавати заяви та клопотання й матимуть змогу ознайомлюватися з матеріалами кримінальних проваджень в електронному вигляді, водночас суд отримає можливість досліджувати документи та докази в електронній формі. Зараз це можна зробити лише у слідчих або прокурорів, фізично приїхавши до них.

«Ухвалення цих законодавчих змін стане наступним важливим кроком для діджиталізації країни, що є одним із пріоритетів Президента. Запровадження електронної системи для кримінальних проваджень втілить найкращі сучасні практики ще в одній сфері діяльності державних органів»,пояснили в Офісі глави держави.

На сайті Верховної Ради проєкт закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування зареєстрований 15 березня під № 5246.

Наразі документ «передано на розгляд керівництву» парламенту.

To Top