Стілець – це вбивця колін і хребта: у чому небезпека

Використання стільця – це дуже небезпечно для колін і хребта.

Людина повинна бути постійно в русі, бо це природно. Про це заявив лікар-невролог Євген Скрипник на своїй Facebook-сторінці, пише РБК-Україна, передає NNS.

“Стілець – це вбивця колін і хребта. Цікаво з анатомії, що генетично людський організм не пристосований для сидіння на стільці! Сам стілець був винайдений не так давно. Найнеприродніша поза – це сидіння на стільці! Кращий спосіб для людини – стояти або лежати!”,написав лікар.

Медик звернув увагу на те, що коли ми стоїмо, то хребет підтримується всім скелетом, м’язами верхніх і нижніх кінцівок, м’язи також знаходяться в тонусі. А коли ми сидимо – то м’язи розслабляються і хребці тиснуть на міжхребцеві диски.

Скрипник нагадав, що раніше гімназисти вчилися стоячи, а зараз у деяких виставкових залах та офісах є високі столи без стільців.

“Людина створена, щоб не сидіти, а постійно бути в русі! Ми знаємо, що на Сході люди сидять на підлозі зі схрещеними ногами (тим самим м’язи спини знаходяться в тонусі). Пам’ятаєте малюнки, коли стародавні римляни взагалі їли, пили, спілкувалися і зустрічали гостей лежачи?”,нагадав медик.

Євген Скрипник рекомендує зміцнювати м’язи спини та займатися спортом, а якщо у вас сидяча робота – робіть перерву кожен 15 хвилин!

До речі, нещодавно “NNS” писав:

10 небезпечних іграшок для вашої дитини

Названі шкідливі для здоров’я гігієнічні звички часів СРСР

 

To Top